برگزاری غرس درخت فرهنگ و هنر در خانه هنرمندان

برگزاری غرس درخت فرهنگ و هنر در خانه هنرمندان

به گزارش فقط سفر آیین درختكاری در بوستان هنرمندان با عنوان ˮغرس درخت فرهنگ و هنرˮ با حضور جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برگزار گردید.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، ابویی قائم مقام معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این مراسم اظهار داشت: در شهرسازی خیلی ها منتظر ساخته شدن ساختمان های بلند و باشكوه هستند و بسیاری منتظر ساخت شهری مدرن هستند. شاید در تحقق این موارد خیلی موفق نبودیم و بناهای قدیمی را هم به خوبی ترمیم نكرده باشیم اما می توانیم فضای سبز خوبی را در شهر فراهم نماییم چراكه این مهم نیازمند تكنولوژی نیست بنابراین می توانیم آن را به كمك یكدیگر در شهرمان به بهترین شكل ممكن محقق نماییم.
وی اضافه كرد: اگر اهالی فرهنگ و هنر به این نتیجه برسند كه این امر مهم می تواند با حضور آنها مشاركت مردم را هم به همراه داشته باشد بطور قطع به كمك یكدیگر تحقق فضای سبز خوب در شهر امكان پذیر است.
وی تصریح كرد: اراده و انگیزه لازم در شهرداری تهران وجود دارد كه به كمك هنرمندان ایرانی زیبا و سرسبز را بسازیم.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان اظهار داشت: خانه هنرمندان ایران این افتخار را دارد كه هر كار خوبی توسط شهروندان و هر نهاد و سازمان دیگری كه بخواهد صورت گیرد به نیابتی كه از اهالی فرهنگ و هنر به آن داده شده در این اقدامات سهیم خواهد بود.
وی اضافه كرد: كاشت نهال كار بسیار خوبی است چراكه همه می دانند وضع فضای سبز ما خوب نیست. امروز وضع محیط زیست و آب ما خوب نیست و حتی بخش هایی از فرهنگ و هنر ما هم اینگونه است. مردم ما به اهالی فرهنگ و هنر خود احترام می گذارند و هنگامی كه گزارش این كار پسندیده یعنی كاشت نهال منتشر می گردد مردم هم در این امر پسندیده مشاركت خواهند كرد.
وی ادامه داد: امسال كه حدودا به انتهای آن رسیده ایم 110 هنرمند كشور از رشته های مختلف جان به جان آفرین تسلیم كردند كه شنبه آینده مراسمی برای بزرگداشت آنها برگزار خواهیم كرد. امروز هم تعدادی درخت به همت شهرداری تهران با حضور اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در بوستان هنرمندان غرس خواهد شد اما درختكاری خاصی هم به نام و یاد هنرمندانی كه امسال در گذشته اند برگزار می شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام دعایی هم در بخش دیگری از این مراسم اظهار داشت: ما پاسداری می نماییم حرمت خیلی از عزیزانی كه سال قبل از دست داده ایم و مناسب می باشد به یاد و نام آنها نهالی را بكاریم تا بدین سان یاد و خاطره آنها را نگه داریم.
وی اضافه كرد: پیش از هرچیز باید نعمت های خداوند را سپاسگذاری نماییم كه خوبانی را به ما داده است كه در پرتو آنها امكانات خوبی را داریم. یكی از این افراد آقای مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران است كه در همه دوران های شهرداری تهران حضور داشته و خالصانه و صمیمانه كار كرده است. بدین سان به همت آقای مختاری سرانه فضای سبز تهران به حد قابل قبولی رسیده كه جای قدردانی از ایشان دارد همینطور باید از خانه هنرمندان هم سپاسگزاری كرد كه همیشه گرامیداشت هنرمندان را انجام داده است.
در بخش دیگری از این مراسم ایرج راد از هنرمندان سینما و تلویزیون هم در تشریح فرهنگ كاشت نهال اظهار داشت: هنگامی كه بچه بودم به خاطر دارم كه در تهران خانه های پر درخت، خانه های بزرگ و جوی های پر آبی وجود داشت كه هر انسانی می توانست از این فضاها لذت ببرد. خوب به خاطرم هست در زمانی نه چندان دور وقتی از خیابان ولیعصر عبور می كردیم تعداد زیادی گنجشك روی درختان بود كه گاها از صدای زیاد آنها مردم ترجیح می دادند از زیر این درختان عبور نكنند اما مدتی بعد جای آنها را كلاغ ها گرفتند و امروز دیگر كلاغ ها هم دیده نمی شوند.
وی ادامه داد: آنچه كه صورت گرفت این بود كه باغ ها وخانه های بزرگ به آپارتمان ها و برج های بلند تبدیل شدند بنابراین در چنین شرایطی هرچه بیشتر نیازمند فضاهایی هستیم كه از سبزی و خرمی برخودار باشند.
وی تصریح كرد: معتقدم نه هر خانواده ایرانی بلكه هر یك از ما در هر كجا كه به دستمان می رسد باید یك درخت غرس نماییم.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در این مراسم به صورت نمادین درخت فرهنگ و هنر كه همزمان با هفته منابع طبیعی و با شعار "هر خانواده تهرانی یك درخت "برگزار شد در ضلع غربی خانه هنرمندان غرس شد.


 

1396/12/13
17:06:02
5.0 / 5
4701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری