شیشه های شكسته ویترین فوتبال

شیشه های شكسته ویترین فوتبال

فقط سفر: در بازی امروز هم ساندویچ های بی كیفیت می فروشند، خیابان ها بند می آیند سكوها پراز زباله می شوند و سیگار كشیدن منعی نخواهد داشت!به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: «بی ثباتی و عدم هماهنگی فوتبال ایران را رو به جلو می برد! نتیجه اش هم می گردد بلبشوی امروز كه با آن مواجه هستیم. مسئولان فوتبال كشور هر چقدر هم بخواهند همه چیز سر جای خودش باشد و یك مسابقه فوتبال پرجمعیت همچون دربی را به بهترین شكل ممكن برگزار كنند، نمی توانند! چون همواره مدیران و افرادی هستند كه وظیفه خویش را به درستی انجام نمی دهند! باز هم اتفاقاتی تكراری رخ خواهد داد كه به همه ثابت می كند نشانه ای از پیشرفت در این فوتبال وجود ندارد! فوتبالی كه ویترین آن همین دربی است! ولی سالیان درازی است كه در این فوتبال با ویترینی مواجه هستیم كه شیشه های شكسته و كثیفی دارد! وسایل تزیینی داخل آن هم به درستی و خوبی در كنار هم قرار نگرفته اند! منتهی همواره احساسات و جذابیت های فوتبالی دربی سبب می گردد كمتر به این كثیفی ها و مشكلاتی كه ویترین دارد، توجه نماییم. در واقع با همه این ایرادها بزرگ شده ایم و مدیران هم فكر می كنند مدیریت یك بازی بزرگ یعنی همان كار پر از عیب و ایراد و حاشیه و مشكلی است كه همیشه انجام می دهند! غافل از این كه برای بهتر برگزار كردن یك مسابقه بزرگ كه مورد توجه مردم قرار می گیرد نیاز به تغییرات اساسی در تمامی زمینه ها داریم.

ماجرای ساندویچ ها و آب معدنی ۲هزار تومانی

باز هم آب معدنی ۵۰۰ تومانی، در آزادی ۲۰۰۰تومان به فروش خواهد رسید. ساندویچ های بی كیفیت در بیرون و داخل ورزشگاه به مردم فروخته خواهد شد. خیلی ها برای درآمدزایی بدون این كه مجوز بهداشتی داشته باشند، ساندویچ هایی درست می كنند و در خیابان های منتهی به استادیوم و حتی مقابل ورودی ها آنها را می فروشند! گویا هیچ وقت قرار نبوده روی این مسائل نظارت و بررسی دقیق و كارشناسی وجود داشته باشد. بوفه ها مثل همیشه خواهند بود! خوراكی هایی با بدترین برند و كیفیت را به بالاترین قیمت به مردم می اندازند! حتی بعضی ها با سیگارفروشی پول خوبی به جیب می زنند. بسته های سیگار با دو برابر قیمت بازار به تماشاگران سیگاری كه سیگار ندارند یا كم دارند، داده می شود! باشگاه ها هنوز پس از ۸۶ دربی برای فروش محصولات خود همچون پرچم، كلاه، شال گردن، پیراهن، مچ بند و شیپور و... هیچ مكان اختصاصی، حتی جایگاه سیار و موقت در محوطه ورزشگاه ندارند و عده ای با عدم رعایت قانون كپی رایت این محصولات را به بی نظم ترین شكل ممكن به مردم می فروشند!

استعمال دخانیات آزاد!

بوی بد سیگار و حتی مخدرهای دیگر باز هم هوای آزادی را مثل همیشه غیر قابل تحمل می كند. انگار نه انگار كه قانونی رسمی در ابتدای فصل مصوب شد كه استعمال دخانیات را در استادیوم ممنوع كرد. بازار فحاشی بین تماشاگران مثل همیشه داغ خواهد بود؛ برای توهین های خانوادگی و ناموسی به هر شكلی از هم سبقت می گیرند، مهم این است كه روی طرف مقابل كم شود. این كه شعار چه باشد مهم نیست. پس امروز به رسم بد همیشگی پس از هر صحنه خطرناك، تماشاگران یك تیم با صدای بلند حسرت خواهند خورد! سپس تماشاگران رقیب فحشی به آنها می دهند و در قبال آن تماشاگران حسرت خورده یك فحش ناموسی به طرف مقابل به صورت دسته جمعی می دهند و این قضیه بارها و بارها تكرار می گردد.

خیابان ها مسدود می شود

ترافیك سنگین در اطراف ورزشگاه آزادی! روز پنجشنبه بطور قطع این خبر را قبل و پس از بازی به دفعات در رسانه ها با تصاویری از بی نظمی و شلوغی های كلافه كننده مشاهده خواهید كرد. دوباره عده ای قابل توجه مجبور می شوند ۱۰ دقیقه مانده به آخر مسابقه ورزشگاه را ترك كنند تا به زعم خودشان به ترافیك نخورند! آنهایی هم كه پس از سوت آخر و رفتن بازیكنان به رختكن اقدام به ترك آزادی می كنند، مجبور خواهند بود ساعت ها در ترافیك بیرون ورزشگاه و صدای بوغ وحشتناك و حركت سانتیمتری خودروها بمانند. ما بیش از ۵۰ سال است كه دربی و مسابقات بزرگ دیگر را برگزار می نماییم، اما فجایع مدام تكرار می شود! پس از این همه سال مسئولان راهی پیدا نكرده اند كه در بازی های بزرگ، ترافیك بیرون و داخل ورزشگاه وقت تماشاگران و حتی مردم عادی كه قصد عبور و مرور دارند را نگیرد. امروز چند ساعت مانده به بازی باز هم خیابان های منتهی به ورزشگاه به علت ازدحام مسدود خواهد شد. مترو ورزشگاه هم به علت فاصله دوری كه با استادیوم دارد زیاد برای مردم محبوب نیست! امروز هم اوضاع همان قدر بد می گردد كه قبلا می شد!

قصه های عجیب بلیت فروشی

قبل از دربی هیچ كدام از آن ۱۰۰ هزار سرخابی كه راهی آزادی خواهند شد، به صورت دقیق نمی دانند روی كدام صندلی خواهند نشست! حتی آنهایی كه بلیت خریداری كنند هم بطور قطع نخواهند فهمید روی چه صندلی ای بازی را نگاه خواهند كرد. آنها فقط می توانند هر جایی كه خالی باشد را برای نشستن انتخاب كنند. پس هر كسی زودتر به ورزشگاه برود، جای بهتری گیرش می آید! قرار بود با راه اندازی سیستم بلیت فروشی اینترنتی این فجایع به آخر برسد، اما نرسید! برخی این دفعه در ورزشگاه بلیت خریداری خواهند كرد و البته خیلی ها باز هم بدون بلیت به ورزشگاه خواهند آمد. بطور قطع باز هم اخباری درباره بازار سیاه بلیت در آزادی خواهیم شنید. باز هم عده ای بدون بلیت وارد ورزشگاه می شوند و تعداد قابل توجهی از افراد كه بلیت در دست دارند در مقابل دوربین های تلویزیونی به عدم حضور خود در ورزشگاه با عصبانیت تمام اعتراض می كنند. امروز در تصاویری كه از سكوهای ورزشگاه آزادی خواهیم دید باز هم راهروهای بین سكوها دیده نخواهد شد و آن جا هم مردم خواهند نشست!

خانه خودتان را هم كثیف می كنید؟

یك ساعت از آخر دربی شماره ۸۵ گذشته و تمام تماشاگران رفته اند. وقتی خبرنگاران از سالن كنفرانس خبری خارج شدند، یكی از كارگران خدمات نظافت ورزشگاه كه در حال تمیز كردن سكوها بود با فریاد خبرنگاران را خطاب قرار داد: «توروخدا! تو رو قرآن! تو اون رسانه هاتون مطلب بنویسید تماشاگرا تو خونه خودشون هم بشینن بازی نگاه كنن این طوری كثیف می كنن و آشغال می ریزن و میرن؟» راست می گفت! دنیایی پوست تخمه، ته سیگار، پلاستیك بستنی و آب معدنی، ساندویچ، پفك و... سكوها را تبدیل به زباله دانی كرده بود! در این دربی هم آزادی زباله دانی خواهد شد! آخر مسئولان هنوز نفهمیده اند كه در سكوها سطل زباله تعبیه كنند!

قصه تكراری سرویس های بهداشتی

سرویس های بهداشتی ورزشگاه آزادی هیچ وقت در بازی های بزرگ كفاف تماشاگران را نمی دهد! بسیاری به علت كثیفی بیش از اندازه غیر قابل استفاده اند و تعداد قابل توجهی از سرویس های در ظاهر سالم هم پس از گذشت چند ساعت از حضور تماشاگران در ورزشگاه به علت پر شدن چاه و مشكلاتی كه در سیستم فاضلاب ورزشگاه همیشه وجود داشته، وضعیتی با بوی بسیار بد پیدا می كنند كه در این گزارش نمی گردد جزئیات آن را شرح داد! وضع آبخوری ها هم در سرتاسر ورزشگاه خیلی بد است. این جاست كه فقدان واژه زیرساخت به بهترین شكل ممكن برای ما تعریف می گردد.

بدون تغییر تا ابد

شرایط كنونی ورزشگاه های ایران بخصوص آزادی توهین مطلق به هوادارانی است كه همیشه با حضور خود و بلیت خریدن از فوتبال و تیم ها حمایت كرده اند. منتهی در تمام این سال ها هرچند قیمت بلیت به شكلی نجومی نسبت به گذشته افزایش پیدا كرده، خدمات به تماشاگران و وضع ورزشگاه هیچ تغییری نداشته است. جالب این جاست كه تمام این مشكلات برای این دربی هم تكرار خواهد شد. دقت كنید! دربی شماره ۸۶ و باز هم همین مشكلات!»
1396/12/10
17:26:02
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری