استاندار فارس:

پاسارگاد سرزمین فرصت های گردشگری و صنایع دستی است

پاسارگاد سرزمین فرصت های گردشگری و صنایع دستی است

به گزارش فقط سفر، فارس استاندار فارس ضمن بیان اینکه، تغییر جهت در تصمیم گیری های مربوط به اشتغال به سمت خدمات و گردشگری باید مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: شهرستان پاسارگاد سرزمین فرصت ها و ظرفیتهای گردشگری و صنایع دستی است.


دکتر محمدهادی ایمانیه امروز شنبه هفتم مرداد در حاشیه سفر به شهرستان پاسارگاد بیان کرد: باتوجه به مشکلات خشکسالی و کم آبی باید تصمیم گیری ها درباب ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی را به سمت اشتغال در بخش خدمات، گردشگری، صنایع دستی و صنایع تبدیلی سوق دهیم.
او افزود: باتوجه به خاصیت های پاسارگاد، این شهرستان می تواند هم در بخش گردشگری و صنایع دستی و هم در بخش صنایع تبدیلی باتوجه به ظرفیت هایی که در حوزه کشاورزی دارد اشتغال بسیار خوبی بوجود آورد و مدیریت ارشد استان هم از این فعالیت ها حمایت خواهدنمود.
استاندار فارس همین طور با اشاره به سفر سال قبل خود به پاسارگاد، اظهار داشت: باتوجه به اهمیتی که این شهرستان خصوصاً در عرصه گردشگری دارد، انجام سفر دوم نیز برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفت.
ایمانیه اظهار داشت: پاسارگاد یکی از شهرستان های قطب استان در عرصه گردشگریست و فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص این که فارس می تواند به تنهایی با گردشگری اداره شود، فصل الخطاب تصمیم گیری های استان دراین زمینه است.
استاندار فارس اضافه کرد: طی حدود یک سال قبل اتفاقات خوبی در پاسارگاد انجام شده اما سرعت کار رضایت بخش نیست و امیدواریم تا پایان شاهد سرعت گرفتن روند اجرای پروژه ها و پیشرفت کارها و برنام ها در این شهرستان باشیم.
وی اظهار داشت: پروژه های ورزشی شهرستان نیز به سبب کمبود اعتبارات بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی نداشته اند که در مسافرت امروز تصمیماتی برای سرعت بخشیدن به این پروژه همچون فضاهای ورزشی سعادت شهر و استخر آن و همین طور زمین چمن روستاها گرفته شد و اداره کل ورزش و جوانان این قول را داد که تا هفته دولت سال آینده این استخر به بهره برداری برسد.
ایمانیه اظهار داشت: درباب کمربندی سعادت شهر نیز تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم با به زمین خوردن گلنگ آن در هفته دولت امسال خواسته دیرینه مردم محقق شود.
او اضافه کرد: در بحث آب شرب نیز طی چند ما گذشته مشکلات خیلی از روستاها و مناطق پاسارگاد حل شده و امیدواریم مشکل سایر مناطق نیز تا پایان امسال حل شود و تابستان سال آینده هیچ روستایی در این شهرستان گرفتار بحران آبی نباشد.
استاندار فارس درباب انتقال آب تنگ حنا هم اظهار داشت: در مسافرت امروز قرار شد که جلسه ای با حضور مدیران آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، فرماندار شهرستان و نماینده مجلس تشکیل و در آن در حوزه روش انتقال این آب به نحوی که مورد استفاده کشاورزان قرار گیرد تصمیم گیری شود.
ایمانیه درباب روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در پاسارگاد نیز اظهار داشت: طی سه چهار ماه گذشته اقدامات خوبی دراین زمینه در شهرستان انجام شده و امروز نیز قرار شد که راه و شهرسازی و بنیاد مسکن روند کار را شتاب بخشند.
استاندار فارس همین طور اشاره کرد که حدود ۱۶۰۰ نفر در شهرستان پاسارگاد متقاضی تایید نهایی شده نهضت ملی مسکن هستند که تا پایان آبانماه امسال باید فونداسیون حداقل ۵۰ درصد واحدهای در رابطه با آنها انجام شده باشد.

منبع:

1402/05/08
10:42:08
5.0 / 5
345
تگهای خبر: خدمات , سفر , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری