رییس قرارگاه اربعین فراجا:

پلیس برای عرضه خدمات به زائرین اربعین آمادگی دارد

پلیس برای عرضه خدمات به زائرین اربعین آمادگی دارد

فقط سفر: به گزارش فقط سفر، کرمانشاه رئیس قرارگاه اربعین فراجا از آمادگی پلیس برای عرضه خدمات متنوع به زائرین اربعین در مراسم پیاده روی سال جاری اطلاع داد.


سردار "محمد شرفی" در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه که در مرز خسروی برگزار شد، عنوان کرد: مرز خسروی یکی از مرزهای مهم کشورمان برای سفر زائرین اربعین به حساب می آید و طی سالهای اخیر هم استقبال خوبی از آن به عمل آمده است.
وی خاطرنشان کرد: مرز خسروی از نظر زیرساختی شرایط و امکانات بسیار خوبی دارد و پیشبینی می شود سال جاری استقبال بیشتری توسط زائرین نسبت به سالهای پیش از آن به عمل آید.
شرفی هم چنین از آمادگی پلیس برای عرضه خدمات متنوع در قسمت های مختلف به زائرین اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: با همکاری دیگر دستگاههای مسئول تلاش می نماییم سال جاری خدماتی که به زائرین عرضه می شود از کیفیت بهتری نسبت به سالهای قبل برخوردار باشد.
جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا با تکیه بر این که زیرساخت ها یکی بعد از دیگری درحال آماده شدن است، افزود: در مجموعه انتظامی تقسیم کارها به خوبی انجام گرفته و شرح وظایف هر کدام از پلیس های تخصصی و معاونت ها به آنها ابلاغ گردیده و از این نظر مشکلی نداریم.
او همینطور از برنامه ریزی برای صدور ویزا و گذرنامه جهت تسهیل سفر زائرین اطلاع داد و اظهار داشت: یک گذرنامه زیارتی 12 صفحه ای آماده کرده ایم که به تایید وزرای دو کشور ایران و عراق هم رسیده است.
شرفی در ادامه سفرهای خانوادگی زائرین با خودرو های شخصی را یکی از نگاههای ستاد مرکزی اربعین عنوان نمود و اظهار داشت: در عین حال اقدامات لازم از جانب وزارت راه و شهرسازی، صنعت و معدن و گمرک برای برای خریداری یا کرایه دو هزار دستگاه اتوبوس و انتقال آن به کشور در روزهای اربعین در حال انجام می باشد.
وی به بحث پارکینگ ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: برای پارکینگ ها استانداردهایی تعریف شده و مسؤلان آنها باید حتما این استانداردها را رعایت نمایند، کما این که همکاران بر فعالیت آنها نظارت خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه اربعین یک مأموریت مشترک میان دو کشور ایران و عراق است، اظهار داشت: با طرف عراقی هم تعامل خوبی جهت تسهیل تردد زائرین داشته ایم، همچون این که مقرر است گیت ها در مرزهای محل تردد زائرین افزایش پیدا کرده تا معطلی زائرین به حداقل ممکن برسد.
شرفی در انتها بار دیگر بر آمادگی همه جانبه پلیس برای عرضه خدمات به زائرین و تأمین امنیت آنها تصریح کرد و اظهار داشت: امیدوارم زائرین هم همکاری لازم را با پلیس و دیگر نیروهای امنیتی داشته باشند تا به سلامت این سفر معنوی را انجام دهند.
منبع:

1402/04/20
09:52:28
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری