معاون وزیر میراث فرهنگی:

قطار گردشگری کشور سرعت گرفته

قطار گردشگری کشور سرعت گرفته

فقط سفر: فقط سفر: کرمانشاه معاون امور مجلس و استانهای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر لزوم تعریف مقصدهای جدید گردشگری برای سفرهای مردم تاکید نمود.


جواد واحدی، امروز(12 تیر) در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، با اعلان اینکه قطار توسعه گردشگری کشور سرعت گرفته، اظهار داشت: باتوجه به اهمیت گردشگری و نقشی که می تواند در اقتصاد مناطق مختلف کشور داشته باشد، توجه به این حوزه بیشتر شده است.
وی افزود: باید به این سمت حرکت نماییم که مقاصد سفر مردم تغییر کند، چونکه طی سالیان متمادی چند نقطه همچون شمال کشور همیشه مقصد سفر مردم بوده است.
معاون وزیر میراث فرهنگی، منطقه غرب کشور را یکی از مقاصد جدید گردشگری در کشور خواند و اضافه کرد: برای هر استانی باتوجه به ظرفیت ها و اقلیمی که دارد، گردشگری خاصی را تعریف می نماییم.
وی با اعلان اینکه کرمانشاه ظرفیتهای بسیاری برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری دارد، عنوان کرد: وزارت میراث فرهنگی در تلاش است تا ظرفیتهای این استان را به مردم ایران ارائه کند، پس در حوزه تبلیغات باید اقداماتی در دستورکار قرار گیرد.
واحدی به کوشش های وزارت میراث فرهنگی برای افزایش بودجه حوزه تبلیغات گردشگری در سالهای قبل اشاره نمود و اضافه کرد: اگر در بحث تبلیغات و بازاریابی اعتبارات کافی داشته باشیم، در معرفی بیشتر ظرفیتهای گردشگری استانها و همچون کرمانشاه موفق خواهیم بود.
ایشان سپس از اهتمام دولت و این وزارتخانه برای تکمیل زیرساخت های گردشگری کشور آگاهی داد و اظهار داشت: متاسفانه زیرساخت های گردشگری در بعضی از استان های کشور ضعیف است، پس اقداماتی را در این رابطه در دستورکار قرار داده ایم.
معاون وزیر میراث فرهنگی اشاره کرد: در این راستا، با همراهی مجلس مصوبه ای را تصویب کردیم که طبق آن پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی هر استانی باید به زیرساخت های گردشگری اختصاص یابد و این مصوبه به استانها هم ابلاغ گردیده است.
وی با تاکید براینکه استانداران باید در حوزه زیرساخت های گردشگری ورود کنند، اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در همه استانهای کشور در بحث زیرساخت های گردشگری وجود دارد، مسئله "سرویس های بهداشتی" است که امیدواریم استانها آنرا مورد توجه جدی قرار دهند.
واحدی در آخر با اشاره به انتصاب داریوش فرمانی به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی در انتصاب مدیران روی مدیرانی که از بدنه خود وزارتخانه هستند تاکید دارد، چونکه نسبت به چالش ها و مشکلات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آشناترند.
منبع:

1402/04/13
13:14:43
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری