مجوز برای مهدویان، جیرانی و معادی و فیلم جدید نصیریان

مجوز برای مهدویان، جیرانی و معادی و فیلم جدید نصیریان

فقط سفر: به گزارش فقط سفر، برگزاری نشست شورای حکام مرکز مطالعات منطقه ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی و انتخاب ایران بعنوان ریاست این شورا، انتقاد تهیه کننده «سه کام حبس»، فیلم جدید علی نصیریان، سرنوشت یک سریال، مجوز گرفتن سریال های جیرانی، مهدویان و معادی، آغاز حج بزرگ، تعیین حریم یک تپه تاریخی بعد از تخریب ۷۰ درصد آن و زمان ثبت نام سفر اربعین گزیده ای از اخبار فرهنگی هنری پنجم تیرماه بود.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، روز دوشنبه نشست شورای حکام مرکز مطالعات منطقه ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی به انگیزه انتخاب رئیس جدید این شورا و تصویب برخی امور در اساسنامه و توافق نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و یونسکو، در تهران برگزار گردید. در این جلسه ریاست شورای حکام مرکز مطالعات منطقه ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در آسیای غربی و مرکزی به علی دارابی ـ معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران ـ رسید.

چوب جادویی بعضی فیلم ها!
در ادامه، گفت و گویی با سامان سالور ـ تهیه کننده فیلم سینمایی «سه کام حبس» داشتیم که اینروزها روی پرده سینماهاست. سالور با ابراز نگرانی از جای خالی تفکر در سینما، از توجه بی حساب و کتاب به فیلمهای کمدی و رصد نشدن برخی اتفاق ها، بگونه ای که انگار بعضی فیلمها با چوب جادویی اکران می شوند، انتقاد نمود.

فیلم جدید علی نصیریان
همینطور فیلم سینمایی «نوروز» به کارگردانی سهیل موفق، تهیه کنندگی محمدرضا نادری و نویسندگی حمزه صالحی با بازی علی نصیریان و شبنم مقدمی کلید خورد.

تقدیر ویژه از فیلم ایرانی
فیلم کوتاه «۴۸ ساعت» ساخته آزاده موسوی تقدیر ویژه هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز را دریافت کرد.

نمایشگاه اصغر فرهادی در اسپانیا
مرکز هنر معاصر گالیسیا در کشور اسپانیا میزبان نمایشگاهی چندرسانه ای از اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی است. این نمایشگاه نگاهی به جهان این فیلمساز از راه سفری در بُعدی از او بعنوان یک عکاس و همینطور کار صحنه ای او با بازیگران در تئاتر و سینما عرضه می دهد.

فیلم چینی صدرنشین گیشه جهانی
فیلم چینی «گمشده در ستارگان» در اولین هفته اکران خود به فروش ۹۸ میلیون دلاری دست یافت تا با اختلاف فراوان با آثار هالیوودی، پرفروش ترین فیلم یک هفته اخیر سینمای جهان نام گیرد.

«خانم آوازخوان کله طاس» به صحنه می آید
یک گروه جوان مقرر است نمایشی را با عنوان «خانم آوازخوان کله طاس» با استفاده از یکی از آثار مشهور اوژن یونسکو از نیمه تیرماه روی صحنه ببرد. اوژن یونسکو، نویسنده ای که به عنوانی یکی از سردمداران تئاتر ابزورد شناخته می شود، همچنان مورد اقبال گروههای نمایشی است

سریال های جیرانی، مهدویان و معادی مجوز گرفتند
همینطور شورای صدور مجوز تولید ساترا با برگزاری ۱۱ جلسه تعداد ۴۰ طرح سریال، هشت فیلمنامه سریال و پنج طرح برنامه تلویزیونی را با حضور کارگردانان، نویسندگان و تهیه کنندگان بررسی کرد. در سه ماه اول سال ۱۴۰۲ سریال های «زخم کاری ۲»، «گناه فرشته»، «خجالت نکش ۲»، «سرویس حوادث» و «افعی» از شورای صدور مجوز ساترا مجوز تولید گرفته اند.
بیشتر بخوانید:
هرگونه حاشیه در رابطه با «آوای جادویی» را تکذیب می کنم

سرنوشت سریالی که گفته می شد توقیف است
از سویی، سریال «بازپرس» که چندی قبل ابهاماتی در رابطه با پخش آن از تلویزیون مطرح شده بود، بزودی روی آنتن می رود. سریال «بازپرس» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی یکی از مجموعه های تلویزیونی است که سوژه هایی در رابطه با برخی پرونده های قضایی واقعی دارد. این سریال مقرر است هفته آینده همزمان با هفته قوه قضاییه روی آنتن برود.

ارشاد باید مجوز ۹۰ درصد از فعالیتهای نمایش خانگی را بدهد
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد روز دوشنبه در حاشیه همایش «هوش مصنوعی، رسانه و تولید محتوا» به پرسش هایی در رابطه با تبیین آیین نامه رعایت حجاب در سینما و تلویزیون و همینطور وضعیت مجوزها در شبکه نمایش خانگی و فضای مجازی پاسخ داد. به قول او بر مبنای جزئیات حدود اختیار و تفکیک وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما در موضوعات در رابطه با صوت و تصویر فراگیر که توسط شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است، همچنان بیشتر از ۹۰ درصد از فعالیتهای نمایش خانگی را وزارت فرهنگ باید مجوز بدهد. دو مقوله از آن خارج شده است که بخش سریال ها و برنامه های تلویزیونی است. در قسمت سریال ها هم دو نماینده از وزارت ارشاد در شورای صدور مجوز و پروانه ساخت حضور دارند.

ساخت طاق کسری و کاخ های تیسفون در غزالی
در ادامه، مدیر شهرک غزالی در جریان بازدید از این مکان فرهنگی هنری از ساخت ۱۹ برنامه تلویزیونی اطلاع داد که از این تعداد، دو برنامه خارجی، ۱۲ برنامه ایرانی و پنج سریال درحال ساخت هستند. «نامیرا»، «نائله»، «تنها گریه کن» و «سلمان فارسی» همچون سریال هایی هستند که هم اینک در شهرک سینمایی تلویزیونی غزالی ساخته می شوند. همینطور اعلام شد، دکورهای سریال «سلمان فارسی» در ضلع جنوبی شهرک غزالی درحال ساخت است و مقرر است طاق کسری، مجموعه کاخ های تیسفون و جی و کاخ بدخشان و... به صورت ماندگار در شهرک سینمایی غزالی ساخته شود.

درگذشت یک محقق و یک خبر ادبی
افزون بر این ها، علی رفیعی علامرودشتی، محقق و مصحح، در ۷۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.
همینطور فراخوان اولین دوره متمرکز و حضوری آموزش شعر و داستان کودک و نوجوان با عنوان «قاصدک» از جانب خانه کتاب و ادبیات ایران منتشر گردید.

حج بزرگ آغاز شد
با آغاز انتقال زائرین اهل سنت از شهر مکه به سمت منا، مناسک حج رسما شروع شد. مقامات عربستان ضمن اشاره به جمعیتی که بعد از سه سال محدودیت در مکه گردهم خواهند آمد، گفته اند «امسال شاهد بزرگترین حج تاریخ خواهیم بود.» انتقال گروهی از زائرین ایرانی از مکه به منا درحالی از بامداد روز دوشنبه پنجم تیرماه برابر با هشتم ذی الحجه (به تقویم عربستان) که روز «الترویه» نامیده می شود، شروع شده و بعضی از زائرین کشورهای دیگر از عصر یکشنبه مکه را به سمت منا ترک کرده اند.

تعیین حریم یک تپه تاریخی بعد از تخریب ۷۰ درصد آن
در ادامه، محوطه باستانی «تپه خدائی» بعد از آن که بیشتر از ۷۰ درصد آن در سالهای گذشته تخریب شده است، تعیین حریم و عرصه شد. باستان شناسان محافظت از این تپه تاریخی را با عنایت به دست درازی ها به آن بسیاری ضروری دانسته اند.

ثبت نام سفر اربعین از آغاز ماه محرم آغاز می شود
در نهایت اینکه دبیر ستاد اربعین حسینی اطلاع داد که تاریخ شروع سفر اربعین از آغاز ماه صفر و تاریخ آغاز نام نویسی برای انجام سفر اربعین از آغاز ماه محرم خواهد بود.
پیشنهادهایی برای خواندن:
نویسنده ای که با «غرور و تعصب» ماندگار شد
نقاشی که از گردهمایی شاهکارها جا ماند
تماشای چشم نمناک و همخوانی تماشاگران از روی صحنه جذاب تر است
آن چه در عملیات «ظفر ۲» گذشت
منبع:

1402/04/06
11:20:56
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آموزش , ثبت , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری