دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی مطرح كرد

سرگردانی مسافران در تهیه بلیت هواپیما

سرگردانی مسافران در تهیه بلیت هواپیما

فقط سفر: به گزارش فقط سفر، خراسان رضوی دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اظهار داشت: هم اکنون به سبب مسائل ایرلاین ها و کاهش شدید تعداد پروازها، بلیت هواپیما یافت نمی شود و مسافران در تهیه بلیت هواپیما گرفتار سرگردانی اند.فرهاد دوایی در گفت و گو با ایسنا درباب عرضه و تقاضای بلیت هواپیما قبل از شروع تابستان و فصل پیک ورود زوار به مشهد اظهار داشت: تقاضا برای بلیت های هواپیما زیاد است و عرضه بلیت های آن خیلی کم شده است و هیچ همخوانی با یکدیگر ندارند. عرضه پرواز نیز با قیمت های فعلی برای ایرلاین ها دیگر صرفه ای ندارد؛ از همین رو تضادی میان ایرلاین ها و سازمان هواپیمایی کشوری به وجود آمده و هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی دهد.

تعداد پروازها به یک سوم کاهش پیدا کرده است

وی اضافه کرد: هم اکنون وضعیت بلیت های هواپیما خوب نیست و مسافران در فرودگاه ها سرگردانند و هیچ مسافری نیز بلیت پیدا نمی نماید. گران فروشی ها در این زمینه ادامه دارد. تعداد پروازها تقریباً به یک سوم کاهش پیدا کرده و تهیه بلیت برای مردم سخت شده است.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اشاره کرد: متاسفانه هم اکنون بلیت قطار نیز به خوبی پیدا نمی گردد. قطار ظرفیت محدودی دارد و اینطور نیست که بتواند مسافران هوایی را پوشش دهد. تعدادی از مسافران که از تهیه بلیت هواپیما باز می مانند مجبورند با اتوبوس و یا خودروی شخصی سفر کنند.

گردشگری قربانی تقابل سازمان هواپیمایی و ایرلاین ها شده است

دوایی اظهار داشت: هم اکنون صنعت ما اوضاع خوبی ندارد و ما نیز قربانی تقابل دولت، ایرلاین ها و بخش خصوصی شده ایم. لغو مجوز پروازها سبب شده مردم با مشکل مواجه شوند. ایرلاین ها گرانفروشی می کنند و دولت با لغو مجوز ایرلاین شرایط برای کمبود بلیت هواپیما را به وجود می آورد.

وی افزود: دلیل کمبود عرضه بلیت هواپیما لغو مجوز ۱۰ شرکت هوایپمایی بوده است. تعدادی از شرکتها به سبب قیمت پایین بلیت پروازها خودشان دست از کار کشیده اند. دولت یا باید یارانه ای برای ایرلاین ها در نظر می گرفت یا وضعیتی برای آنها به وجود می آورد که بلیت هوایپماها با عرضه پایینی همراه نشود.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی درباب وضعیت فروش دفاتر خدمات مسافرتی در شروع فصل تابستان اشاره کرد: بدین سبب که پروازها هیچ ظرفیتی در اختیار آژانس ها قرار نمی دهند تقریباً هیچ فروشی نداریم. فروش بلیت ها اکثرا به دست ایرلاین ها به انجام می رسد. دفاتر خدمات مسافرتی در روز بیش از یک یا ۲ بلیت نمی توانند از ایرلاین ها بگیرند. حجم درخواست ها برای بلیت ها آنقدر زیاد است که نمی توانیم پاسخگوی مشتریان باشیم.

دوایی عنوان کرد: مسافران قبل از این برای تهیه بلیت باید به آژانس ها و یا اپلیکیشن های فروش بلیت مراجعه می کردند که هم اکنون هیچ یک از این ها بلیتی برای فروش ندارند، از همین رو مردم سرگردان مانده اند و برای تهیه بلیت به ناچار مجبورند به فرودگاه ها مراجعه کنند. اگر در فرودگاه نیز دست خالی بمانند به اتوبوس رو می آورند.

منبع:

1402/03/31
08:59:07
5.0 / 5
268
تگهای خبر: ثبت , خدمات , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری