سال گذشته انجام شد:

صدور ۵۶ هزار دلار محصول صنایع دستی از استان مرکزی

صدور ۵۶ هزار دلار محصول صنایع دستی از استان مرکزی

به گزارش فقط سفر، مرکزی معاون صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: سال قبل 56 هزار و 500 دلار صادرات محصولات صنایع دستی از استان صورت گرفت.قاسم کاظمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اعمال انواع حمایت ها از هنرمندان صنایع دستی در استان، اظهار داشت: در سال قبل اقدامات حمایتی چون تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و دارای نشان ملی، برگزاری دوره های آموزش شاغلین، افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان های کمیجان و نیم ور محلات، برگزاری جمعه بازار صنایع دستی در اراک، برگزاری جلسات با هنرمندان جهت هم اندیشی و رفع مشکلات، شرکت آثار هنرمندان در جشنواره فجر صنایع دستی و... به انجام رسید.

وی با اشاره به صدور مجوزهای سه گانه و پروانه تولید انفرادی به تعداد ۵۳۶ فقره و صدور پروانه تولید کارگاهی به تعداد ۳ فقره، اضافه کرد: در سال قبل ۵۰۲ مورد کارت شناسایی برای هنرمندان و سه کارت برای زندانیان فعال در عرصه تولید محصولات صنایع دستی صادر شد.

قاسمی اشاره کرد: به جهت حمایت های مادی از هنرمندان در سال ۱۴۰۱، بیش از ۱۲۶ میلیاردریال تسهیلات مشاغل خانگی به بانک عرضه شدند که از این رقم، بیش از ۱۰۶ میلیاردریال تسهیلات گرفتن شد، همین طور در زمینه تسهیلات تبصره ۱۸ و اعتبار ۱۴۰۰، ۹۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال جذب شده است.

وی با اعلان اینکه در سال قبل ۷۳ نفر جهت پوشش بیمه ای به سازمان تامین اجتماعی عرضه شدند که در نهایت ۵۶ نفر تحت پوشش قرار گرفتند، اظهار داشت: البته هنوز ۳۱۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی فاقد پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

معاون صنایع دستی استان مرکزی درباب صادرات صنایع دستی استان بیان کرد: در سال قبل ۵۶ هزار و ۵۰۰ دلار صادرات انواع صنایع دستی از استان انجام شده است.

قاسمی برگزاری دوره های آموزش شاغلین صنایع دستی بمنظور آشنایی هنرمندان با مباحث در رابطه با تولید و فروش آثار همچون طراحی و بازاریابی که منجر به ارتقاء کیفیت آثار تولیدی و آشنایی هنرمندان با نحوه بازاریابی و بازارداری شود را همچون برنامه های پشتیبانی از محصولات صنایع دستی استان در سال ۱۴۰۲ دانست و اظهار داشت: تعامل با ارگان های دولتی و خصوصی(معرفی هنرمندان به ارگان ها) بمنظور خرید از هنرمندان صنایع دستی جهت اهداء هدایا به کارکنان و...، کمک و پشتیبانی از بخش خصوصی جهت راه اندازی و تأسیس تعاونی هنرمندان صنایع دستی استان و شناساندن هرچه بیشتر رشته های صنایع دستی به عموم مردم بوسیله چاپ کتابچه تخصصی، ساخت فیلم و... از دیگر برنامه های مدنظر خواهد بود.

منبع:

1402/01/27
09:24:10
5.0 / 5
345
تگهای خبر: آموزش , خرید , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری