خرید محصولات اورجینال زیمنس از معتبرترین نمایندگی زیمنس در ایران

خرید محصولات اورجینال زیمنس از معتبرترین نمایندگی زیمنس در ایران

فقط سفر: محصولات زیمنس یکی از محصولات پرتقاضا در بازار ایران هستند و وقتی پای محصول اورجینال به میان می‌آید، رجوع به معتبرترین نمایندگی زیمنس در ایران حرف اول را می‌زند.


محصولات زیمنس یکی از محصولات پرتقاضا در بازار ایران هستند و وقتی پای محصول اورجینال به میان می‌آید، رجوع به معتبرترین نمایندگی زیمنس در ایران حرف اول را می‌زند. امنیت، مهم‌ترین اولویت برق‌کاران است و قطعات مختلفی به منظور کنترل جریان،‌ در دسترس قرار دارند. وقتی نیرو در مدار دچار نوسان می‌شود یا اضافه باری به مدار تحمیل می‌شود؛ صدمات سنگینی به مدار وارد می‌سازد. در چنین زمانی،‌ دسترسی به قطعه‌ای که بتواند از جریان در برابر اتصال کوتاه یا اضافه بار محافظت کند، بسیار حیاتی‌ست. فیوزها به شما کمک می‌کنند تا از مدار و جریان محافظت کنید و انواع مختلفی را در بر می‌گیرند. این فیوزها شامل سیم‌های فلزی و کلیدهای قطع و وصل جریان می‌شوند که در مدار تاخیر ایجاد می‌کنند یا جلوی جریان را می‌گیرند.

در این مقاله قصد داریم به محصولات مختلف نمایندگی زیمنس و اهمیت آن‌ها در کنترل، هدایت و محافظت از جریان بپردازیم.  

کلید مینیاتوری زیمنس،‌ محصول نمایندگی زیمنس

 

کلید مینیاتوری زیمنس چگونه از مدار محافظت می‌کند؟

کلید مینیاتوری، یکی از مهم‌ترین محصولات نمایندگی زیمنس است. تابحال به این فکرکرده‌اید که اضافه بار یا اتصال کوتاه ممکن است با دستگاه‌های محل کار یا منزلتان چه کند؟ اتصال کوتاه یا اضافه بار می‌تواند باعث سوختن دستگاه شما شود و حتی پیامدهای سنگین‌تری مانند آتش‌سوزی‌های حاصل از اتصالات الکتریکی را در پی داشته باشد. کلید مینیاتوری زیمنس یکی از انواع MCBهاست که وقتی جریان اضافه‌بار به مدار راه پیدا می‌کند، فعال می‌شود. این کلید بدون دخالت دست مجددا بسته خواهد شد. در چنین شرایطی، وقتی یک خطا در جریان مشاهده شود، این کلید بسته می‌شود و خطای سیستم مشاهده خواهد شد.

کلید مینیاتوری زیمنس انواع مختلفی دارد:

 1. کلید مینیاتوری نوع A
 2. کلید مینیاتوری نوع B
 3. کلید مینیاتوری نوع C
 4. کلید مینیاتوری نوع D
 5. کلید مینیاتوری نوع K
 6. کلید مینیاتوری نوع Z

 

کلید مینیاتوری چطور کار می‌کند؟

وقتی اضافه‌بار در مدار رخ دهد، کلید مینیاتوری زیمنس از مدار و جریان محافظت می‌کند. در چنین شرایطی،‌ سیمِ دوفلزی حرارت می‌بیند و دچار ورتابگی می‌شود. این ورتابگی در سیم دوفلزی، نوعی ضامن ایجاد می‌کند که باعث می‌شود کلید مینیاتوری جلوی جریان را بگیرد و آن را اصطلاحا «خاموش» کند. این فرایند باعث می‌شود که کلید مینیاتوری از دستگاه‌ها و وسایل الکتریکی شما در برابر خطرات اضافه بار محافظت کند.

وقتی هم که اتصال کوتاه در مدار رخ می‌دهد، جریان دچار نوسان می‌شود و ناگهان به طرز غیرقابل‌پیش‌بینی افزایش پیدا می‌کند. این باعث می‌شود که پیستون غوطه‌وری که با سیم‌لوله در تماس است، دچار تغییر الکترومکانیکی شود. این پیستون غوطه‌ور به اهرم قطع‌کننده‌ی جریان ضربه می‌زند و با گشودن زبانه‌های اتصال کلید مینیاتوری،‌ باعث آزادسازی ضامن می‌شود.

 

کلید مینیاتوری در چه پروژه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

کلید مینیاتوری زیمنس،‌ یکی از ابزارهای کلیدی در تمامی لوازم الکتریکی‌ست و معمولا در تمامی دستگاه‌های الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلید مینیاتوری را می‌توان هم در پروژه‌های صنعتیِ برق و هم در کاربردهای خانگی پیاده کرد.

معمولا با توجه به ماهیت حیاتی و حساس کلید مینیاتوری، توصیه می‌شود تا این کلیدهای الکتریکی را از معتبرترین نمایندگی زیمنس خریداری کنید. می‌توانید جهت اطلاعات بیش‌تر، با کارشناسان فرازیمنس تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب کلید مینیاتوری موردنیازتان راهنمایی کنند.

کلید اتوماتیک زیمنس

 

کلید اتوماتیک زیمنس چیست و چه تفاوتی با کلید مینیاتوری دارد؟

کلید اتوماتیک زیمنس را می‌توان یکی دیگر از محصولات پرطرفدار نمایندگی زیمنس دانست. این کلیدها که آن را با نامِ اختصاری MCCB هم می‌شناسند؛ به منظور محافظت از مدار در برابر اختلالات برق استفاده می‌شوند. کلیدهای اتوماتیک باعث می‌شوند که مدار از شوک‌های الکتریکی، اضافه‌بار و اتصال کوتاه در امان باشد. این کلیدها نسل جدیدی از فیوزها هستند که با توجه به مزایای بسیار زیادی که دارند؛ به سرعت تقاضایشان در بازار بالا رفت. کلیدهای اتوماتیک را معمولا در طراحی کابل اصلی تامین نیرو بکار می‌برند. این کلید نقش موثری در جلوگیری از آثار مخرب ولتاژ بالا دارد و وقتی ولتاژ‌ِ ناگهانی و بالایی وارد کابل می‌شود؛ جلوی آسیب‌هایی که ممکن است به مدار وارد شود را می‌گیرد.

کلید اتوماتیک زیمنس وظیفه دارد تا مطمئن شود بیش از ۵۰ درصد از جریان نرمال، از سیم‌های تک‌فاز و نول عبور نخواهد کرد. این قطعه‌ی پرکاربرد الکتریکی معمولا از دو بخش تشکیل شده است:

 1. برق‌گیر
 2. مکانیسم قطع‌کننده‌ی جریان

 

کلید اتوماتیک چه مزایا و کاربردهایی دارد؟

نمایندگی زیمنس دسته‌ای از کلیدهای اتوماتیک زیمنس را ارائه می‌دهد که هم با کیفیت بسیار بالایی تولید شده‌اند، هم با بازبینی‌های بسیار، ماندگاری بسیار بالایی دارند. این کلیدهای اتوماتیک عموما در تمامی سیستم‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قطعات به شکلی طراحی شده‌اند که بتوانند میلیون‌ها سیکل الکتریکی را پشتیبانی کنند؛ بنابراین می‌توانید از عمر طولانی آن‌ها اطمینان خاطر داشته باشید. معمولا این کلیدها، مزایای زیر را شامل حال برقکاران می‌کنند:

 1. کلید اتوماتیک زیمنس جلوی تاثیرات منفی اضافه‌بار، بر سیستم را می‌گیرد.
 2. از سیستم در برابر اتصال کوتاه و شوک‌های الکتریکی محافظت می‌کند.
 3. به سادگی می‌توان آن را با دست کنترل کرد. این کلید می‌تواند هم جریان AC و هم DC را کنترل کند. کلید اتوماتیک به عنوان یک واسطه در میان منبع نیروی الکتریکی و جریان قرار می‌گیرد و با ایجاد محدودیت در جریانِ الکتریسیته، از سیستم در برابر جریان‌های اضافه محافظت می‌کند.
 • کلید اتوماتیک زیمنس را در چه پروژه‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

کلید اتوماتیک زیمنس را می‌توان هم در پروژه‌های صنعتی و هم در ساخت و ساز مورد استفاده قرار داد. البته شرط اول کیفیتِ بالای کلید اتوماتیک، این است که آن را از نمایندگی زیمنسِ اورجینال و معتبر خریداری کرده باشید. فرازیمنس به شما کمک می‌کند تا بهترین کلید اتوماتیک را با قیمتی مقرون به صرفه و کیفیتی مرغوب، خریداری نمایید.

کلید حرارتی زیمنس

 

کلید حرارتی زیمنس چطور کار می‌کند؟

نمایندگی زیمنس «فرازیمنس»، تامین‌کننده‌ی بالاترین کیفیت از کلیدهای حرارتی در بازار ایران است. اما پیش از آن‌که بیش‌تر با این محصولِ نمایندگی زیمنس آشنا شویم،‌ لازم است نحوه‌ی عملکرد این سیستم را بهتر درک کنیم.

کلید حرارتی چیست و کلید حرارتی زیمنس چطور کار می‌کند؟ کلید حرارتی به عنوان MPCB، مدارشکنِ محافظ موتور و کلید حرارتی موتور هم شناخته می‌شود. این قطعه‌ی الکترومکانیکی سه کارکردِ اصلی در مدار الکتریکی دارد:

 1. می‌تواند موجب منزوی‌سازی مدار گردد.
 2. از موتور الکتریکی در برابر اضافه‌بار یا اتصال کوتاه محافظت می‌کند.
 3. موتور را کنترل می‌نماید (با دکمه‌ی روشن و خاموش).

وقتی اضافه‌بار یا اتصال کوتاه در سیستم رخ می‌دهد، کلید حرارتی زیمنس اتصال مدار را قطع می‌کند و از این طریق از سیستم محافظت می‌نماید. رابط‌هایی که درونِ این کلید کار گذاشته شده‌اند،‌ منبع برق را به مدار متصل می‌سازند. یک کویل داخلی باعث می‌شود که سیستم اتصال کوتاه را تشخیص دهد (نرخ بالای جریان بر روی آن تاثیر مستقیم دارد). یک قطعه‌ سیم دوفلزیِ‌ حساس به حرارت هم در این قطعه جای‌گذاری شده است که جریان‌های اضافه‌بار را تشخیص می‌دهد (برای شناسایی این روند، نرخ‌ جریانی را که بالاتر از جریان نامیِ مشخص‌شده باشد، تشخیص می‌دهند).

اتصال کوتاه و اضافه‌بار می‌تواند به موتور الکتریکی صدمات سنگینی وارد کند. کلید حرارتی زیمنس به همین شکل:

 1. از موتور در برابر اضافه‌بار محافظت می‌کند.
 2. جلوی تاثیر مخرب اتصال کوتاه را بر مدار می‌گیرد.
 3.  جلوی از دست رفتن فاز را در مدار می‌گیرد (این اتفاق از موتور در برابر حرارت بیش از حد و سوختن مدار محافظت می‌کند).

 

کلید حرارتی و کلید اتوماتیک چه تفاوتی با هم دارند؟

کلید حرارتی زیمنس تنها از موتور محافظت می‌کند. حال آن‌که کلید اتوماتیک را می‌توان در تمامی پروژه‌های الکتریکی پیاده کرد و حتی می‌تواند از موتور هم در برابر اضافه‌بار یا اتصال کوتاه محافظت کند.

 

کلید هوایی زیمنس

 

کلید هوایی زیمنس و کاربردهای آن

یکی دیگر از لوازم پرکاربرد و پرتقاضایی که نمایندگی زیمنس آن را با کیفیت برتر عرضه می‌دارد،‌ کلید هواییِ این برند خوش‌نام است. کلیدهای هوایی زیمنس نیز مانند یک مدارشکن عمل می‌کنند و از مدار، در برابر جریان‌های ولتاژ پایین محافظت می‌کنند. بعلاوه می‌توانند راهِ جریان‌های اضافه‌بار را سد کنند. معمولا این کلید هوایی در پروژه‌های کارخانه‌ای و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته که می‌توان کلیدهای هوایی را به عنوان مدارشکن اصلی در کشتی‌ها هم مورد استفاده قرار داد. جالب است بدانید که کلیدهای هوایی زیمنس انعطاف بالایی از حیث کاربری از خود نشان می‌دهند و می‌توان آن‌ها را با اکثر پروژه‌ها تطبیق داد. ماندگاری بالا و عمر طولانی این کلیدها موجب شده است که بتوان آن‌ها را به طور گسترده در پروژه‌های برقی مورد استفاده قرار داد.

معمولا کلید هوایی زیمنس بر اساس یک نرخ مشخص از جریان عمل می‌کند. وقتی جریان از این نرخِ از پیش تعیین‌شده فراتر می‌رود، سیگنالی به کویل‌های این کلیدً ارسال شده و جریان را قطع می‌نماید.

 

کلید هوایی چه تفاوتی با کلید اتوماتیک دارد؟

کلید اتوماتیک زیمنس باعث امنیت و محافظت از جریان (و مدار)، در برابر اضافه‌بار یا اتصال کوتاه می‌شود. حال آن‌که کلید هوایی از هوا به عنوان سپری در برابر جریان‌های ناسالم استفاده می‌کند. معمولا نرخ جریان در کلیدهای اتوماتیک پایین‌تر از کلیدهای هوایی‌ست. کلیدهای هوایی می‌توانند از مدارهای الکتریکی با جریان‌هایی بالاتر از ۸۰۰ آمپر، الی ۱۰ هزار آمپر محافظت کنند.

 

خرید انواع فیوزهای برقی از نمایندگی زیمنس

فرازیمنس را می‌توان معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین نمایندگی زیمنس در ایران دانست. این نمایندگی با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی فروش محصولات اورجینال زیمنس، یک‌ تنه زمینه را برای بهبود کیفی اتصالات الکتریکی کشور فراهم می‌سازد. یکی از مزایای خرید از نمایندگی زیمنس این است که شما می‌توانید کیفیت را در عین قیمتی مقرون به صرفه در اختیار داشته باشید. جهت اطلاعات بیش‌تر در زمینه‌ی خدمات نمایندگی فرازیمنس، استعلام قیمت انواع فیوزهای الکتریکی و سایر قطعات برقی زیمنس، می‌توانید به وب‌سایت «فرازیمنس» مراجعه نموده یا با کارشناسان مجرب این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

1402/01/26
16:27:42
5.0 / 5
367
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری