افتتاح پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی

افتتاح پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی

فقط سفر: به گزارش فقط سفر، خراسان جنوبی پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استاندار خراسان جنوبی در محل نمایشگاه های بین المللی بیرجند افتتاح شد.


هادی شاهوردی، امروز دوشنبه ۷ آذر در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در بیرجند با اشاره به اینکه امروز خراسان جو بی مفتخر به برگزاری بزرگترین رویداد صنایع دستی کشور است، اظهار نمود: صنعتگران با همت تلاش همیشگی خود راه احیای هنر را هموار کرده اند.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، وی ضمن اشاره به برگزاری نزدیک به ۱۵ جلسه کارشناسی مدیریتی در استان برای برگزاری نمایشگاه، اضافه کرد: طی این جلسات راهبردهایی مشخص و کمیته هایی ذیل آن تشکیل شد.
شاهوردی بیان نمود: در این نمایشگاه ۲۰۸ غرفه در اختیار صنعتگران و هنرمندان قرار گرفته که ۱۵۴ غرفه در ارتباط با فروش و عرضه صنایع دستی، ۳۴ غرفه در ارتباط با دستگاههای اجرایی و نهادهای حمایتی، ۹ غرفه برای شهرها و روستاهای ملی و جهانی سطح کشور و ۱۱ غرفه در حوزه گردشگری می باشد.
وی ادامه داد: صنعتگران و هنرمندان ۲۶ استان کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بیرجند حضور داشته و محصولات صنایع دستی در گروه هایی همچون منسوجات سنتی، بافته های داری و غیرداری، سنگی، چوبی و حصیری، آبگینه، صنایع دریایی، فلزی، رودوزی های سنتی، محصولات دستی چرمی و سفال و سرامیک در نمایشگاه صنایع دستی عرضه می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی در برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی در حوزه صنایع دستی، بازاریابی، اجرای حرکت های آیینی سنتی، ورزش زورخانه ای و برگزاری شش سیاه چادر بعنوان برنامه های جانبی نمایشگاه نام برد.

منبع:

1401/09/08
14:56:57
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری