تشکیل سازمان مدیریت گردشگری جزیره آشوراده

تشکیل سازمان مدیریت گردشگری جزیره آشوراده

به گزارش فقط سفر، گلستان نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی از تشکیل سازمان مدیریت گردشگری جزیره آشوراده آگاهی داد و اظهار داشت: امیدوار هستم با شکل گیری ساختار سازمانی موانع پیش روی جزیره آشوراده و خلیج گرگان برطرف شود.


عبدالجلال ایری امروز سه شنبه یک آذر در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت لایروبی خلیج گرگان اظهار داشت: لایروبی خلیج گرگان یکی از پروژه های مهم توسعه ای استان گلستان شمرده می شود که در مسافرت اخیر رییس جمهور به گلستان مصوب شده است که مجمع نمایندگان گلستان روز گذشته در قالب یک نشست موضوعات و محورهای مربوط به این پروژه را پیگیری کرده است.
وی پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصدی پروژه لایروبی خلیج گرگان را مطلوب خواند و اضافه کرد: این پروژه از نظر استانی، زیست محیطی و گردشگری برای استان گلستان فایده دارد، هم اکنون هیچ راه دسترسی دریایی بین بندرترکمن و بندرگز وجود ندارد که لایروبی خلیج و برقراری ارتباط دریایی منجر به شکل گیری مراودات دریایی و گردشگری خواهد شد.
نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه پروژه علاج بخشی خلیج گرگان یکی از مصوبات ستاد ملی احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان بود که یک هزار میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافته است، اشاره کرد: لایروبی منجر به شکل گیری مراودات دریایی و گردشگری خواهد شد که امیدوار هستم با تلاش قرارگاه خاتم الانبیاء این مهم عملیاتی شود.
ایری تاکید کرد: در ساحل بندرترکمن در امتداد طرح گردشگری جزیره آشوراده حدود ۱۳۸ هکتار محدوده گردشگری وجود دارد، همین طور ۲۲ هکتار طرح گردشگری در داخل جزیره آشوراده قرار گرفته که در قالب طرح گردشگری مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی بدون هیچ محدودیت قانونی قابلیت اجرا دارد.
وی با اعلان اینکه طرح گردشگری جزیره آشوراده هیچ مشکل قانونی ندارد و امیدوار هستم روند اجرای این پروژه هر چه زودتر اجرائی شود، اشاره کرد: مردم از گذشته در روستای آشوراده اسکان داشتند که با اتفاقات پیش آمده برخی از روستائیان، روستا را تخلیه کرده و تعدادی نیز در این روستا ساکن هستند که در طرح گردشگری آشوراده حضور مردم بومی نیز لحاظ خواهد شد تا با ایجاد بومگردی ها، گردشگری در این منطقه رونق بیشتری بگیرد.
نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ظرفیت های استان گلستان در سواحل بندرترکمن، بندرگز و گمیشان باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد تا مردم بتوانند در قالب ایجاد اسکله های گردشگری از این ظرفیت ها بهره مند شوند.
ایری با اعلان اینکه پیشنهادی درباب تشکیل سازمان مدیریت گردشگری جزیره آشوراده توسط رییس جمهور مصوب شده است، اضافه کرد: بر طبق این پیشنهاد ساختار سازمانی و مدیریتی جزیره آشوراده مورد تاکید قرار می گیرد و موانع پیش روی این پروژه برطرف خواهد شد.
وی اشاره کرد: امیدوار هستم موضوعات مربوط به جزیره آشوراده و لایروبی خلیج گرگان که طی سالهای اخیر در حد شعار باقی مانده بود و اخیراً جنبه عملیاتی و اجرائی گرفته با شکل گیری ساختار سازمانی به سرانجام برسد.
منبع:

1401/09/01
21:44:01
5.0 / 5
196
تگهای خبر: شهر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری