همه تمهیداتی كه در مشهد برای دهه آخر صفر اندیشیده شده

استاندار: قرارگاه مرکزی خدمت رسانی به زوار از امروز شروع به کار کرد

استاندار: قرارگاه مرکزی خدمت رسانی به زوار از امروز شروع به کار کرد

به گزارش فقط سفر، خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی در حاشیه افتتاحیه قرارگاه خدمت رسانی به زوار در دهه پایانی صفر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدت هاست که مسئولین در بخش های مختلف مشغول برنامه ریزی و آماده سازی همه ظرفیت ها و امکانات همچون اسکان، حمل و نقل، تامین کالاهای روزمره مورد نیاز مردم، بهداشت و درمان، خدمات شهری و... هستند که همگی در دستور کار دستگاه های مربوطه بوده و این آمادگی ها خوشبختانه در حد زیادی فراهم گشته است.یعقوبعلی نظری امروز، ۲۷ شهریور ماه، عنوان کرد: ما برای ارائه این خدمات به زوار، ساز و کار معین و مشخصی لازم داشتیم، بدین جهت همکاران ما در فرمانداری مشهد به این تدبیر رسیدند که قرارگاه خدمت رسانی به زوار طراحی شود تا تمامی خدمات در یک نقطه تمرکز پیدا کنند و باقی دستگاهها نیز تحت نظارت و مدیریت این نقطه مرکزی خدمت رسانی به زوار را انجام دهند.

استاندار خراسان رضوی اشاره کرد: قرارگاه مرکزی خدمت رسانی به زوار با مدیریت فرمانداری مشهد امروز شروع به کار کرد و در بخش های مختلف موظف به ارائه خدمت هستند. به عنوان مثال در زمینه مسکن ۱۰ نقطه همچون آموزش و پرورش، مساجد، شهرداری، حسینیه ها، آستان قدس آماده ارائه خدمت هستند.

نظری عنوان کرد: در حقیقت همه این خدمات به صورتی ظرفیت سازی و یا انسجام ظرفیت های موجود است، به عنوان مثال ما تصمیم گرفتیم که تمام ادارات آمادگی برای اسکان زوار و تامین کالاها خصوصاً قیمت گذاری در بازار، مراکز اقامتی و حمل و نقل را در صورت نیاز داشته باشند؛ امیدواریم در اجرای این حوزه ها مسئولان به خوبی نقش خودرا ایفا کنند.

وی اشاره کرد: البته در این عرصه بخصوص اسکان حضور مردم اهمیت ویژه ای دارد. در همین راستا نیز پویش مردمی «محله امام رضا(ع)» به راه افتاده است و من از عموم مردم دعوت می کنم با بهره گیری از سایتی که به راه افتاده است در این پویش شرکت نمایند.

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: بدیهی است که تامین نیازمندی ها برمبنای اولویت ها صورت خواهد گرفت. برمبنای همین اولویت بندی ها ابتدا از اقامتگاه های رسمی و سپس از اقامتگاه هایی که سهولت استفاده از آنها بیشتر باشد مانند مدارس، حسینیه ها، مساجد و یا سالن های ورزشی استفاده خواهد شد و به موازاتی که نیاز بیشتر شود طبیعی است که ظرفیت های پیش بینی شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نظری درباب تمهیدات راه های منتهی به مشهد و طرح های ترافیکی در سطح شهر مشهد در روزهای دهه پایانی صفر بیان کرد: ایجاد نظم، انضباط، موضوعات ترافیکی و امنیتی به نیروی انتظامی استان مربوط می شود. به شکلی که قرارگاه امنیتی امام علی(ع) فعال شده و تدابیر ویژه ای پیش بینی شده است. همین طور امیدوار هستم زوار پیاده و سواره از این چتر انضباطی، امنیتی و ترافیک روان برخوردار باشند و به آسانی وارد مشهد شوند.

وی درباب تمهیداتی که مقرر است در راستای فرهنگ سازی بیشتر برای اقدامات مردمی بدون در نظر گرفتن بودجه دولتی و سازمانی برای خدمت به زوار صورت گیرد، تاکید کرد: وظیفه ما حمایت و زمینه سازی برای مردم در این بخش هاست و طبیعی است که کار اصلی را مردم انجام دهند؛ البته در تمام موضوعات، ما وظیفه تشویق و حمایت های لازم را داریم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اطلاع رسانی نیز از موضوعات مهم بعدی است. از آنجا که مردم آمادگی دارند به زوار در موضوعات مختلف خدمت کنند اما اطلاع دقیق از حوزه های خدمت رسانی ندارند، ما تلاش نموده ایم زمینه ای در راستای خدمت عامه مردم برای خدمت به زوار امام رضا(ع) فراهم نماییم.

وی با اعلان اینکه زوار مشکلات کمتری خواهند داشت به مفهوم نبود مشکلات برای آنها نیست، افزود: همین طور باید اظهار داشت که این حجم از زائر را نمی توان با امکانات محدودی که در اختیار داریم، مدیریت کرد. البته برخی از واحدهای اقامتی که برای زوار در این دوره تدارک دیده شده در شأن آنها نخواهد بود، بنا بر این زوار در این عرصه با چالش رو به رو خواهند شد.

منبع:

1401/06/28
11:30:15
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری