عضو شورای شهر:

مرمت بازار اراک باید با اولویت بندی انجام گیرد

مرمت بازار اراک باید با اولویت بندی انجام گیرد

به گزارش فقط سفر، مرکزی عضو شورای شهر اراک اظهار داشت: باید مرمت بخش های مختلف بازار به صورت اولویت بندی صورت گیرد.


علی چگینی عصر روز گذشته، ۲۴ مردادماه، در صحگ علنی شورای شهر اراک، در مورد بررسی وضعیت احیا و تعمیرات بازار تاریخی شهر بیان نمود: برپایه جلسات برگزار شده در کمیسیون عمران شورای شهر اراک در سال اول فعالیت، مقرر شد که مرمت و احیای بخشی از سراها توسط اداره کل اوقاف و بخشی توسط شهرداری انجام گیرد.
وی با تکیه بر این که تلاش بر اینست که هماهنگی مرمت حفظ شود و در این خصوص پیمانکاران باید منسجم عمل کنند، اظهار داشت: نظارت بر امر مرمت و مصالح مورد استفاده به اداره کل میراث فرهنگی سپرده شده است و پیمانکاران هم باید زیر نظر میراث فرهنگی عمل کنند.
چگینی خاطرنشان کرد: هیچ اولویت بندی برای احیا و مرمت بازار در طرح مشاور و اداره کل میراث وجود ندارد، اگر بارندگی اخیر در اراک در زمانی طولانی صورت می گرفت، صدمه های سازه ای خویش را نشان می داد و ممکن بود حادثه تلخی رخ دهد، بر این اساس باید در مرمت بازار و سراها هم باید اولویت بندی صورت گیرد.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در این نشست علی جعفر محصولی عضو شورای شهر هم در مورد عدم پرداخت حقوق بعضی از کارگران تحت قرارداد شهرداری اظهار داشت: متاسفانه روند پرداخت حقوق پرسنل و نیروهای مرکز معاینه فنی درست نیست و حتی به علت پرداخت نشدن حقوق، بیمه بعضی از نیروها قطع شده است، حقوق، حق کارگر است و باید شهرداری تحت هر شرایطی پرداخت گردد.
نایب رئیس شورای شهر اراک هم در این نشست بیان نمود: ظرفیت سازمان عمران شهرداری طبق انتظارات نیست و اگر مقرر است که این سازمان در جهت اهداف حرکت نماید، باید تجهیزات لازم تامین گردد، البته نگهداری تجهیزات هم باید در اولویت قرار گیرد.
داوود قربانی اضافه کرد: مدیر سازمان عمران در ماه های اخیر عملکرد قابل قبولی داشته و ظرفیت سازمان و کارخانه آسفالت را فعال کرده است. باید نسبت به تأمین تجهیزات نگاه مثبت داشت اگر تأمین نیازهای سازمان را به تعویق بیاندازیم بطور قطع باید ارقام بیشتری را پرداخت نماییم. باید نسبت به خرید 13 دستگاه انواع تولیدات شرکت هپکو با سازمان همراهی کرد.
در این نشست حسن قربانی بعنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده 100 و وحید میرنظامی بعنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده 77 معرفی گشتند.
منبع:

1401/05/26
10:19:48
5.0 / 5
207
تگهای خبر: ثبت , خرید , دستگاه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری