کدام کشورهای اروپا محدودیت های سفر را برداشته اند؟

کدام کشورهای اروپا محدودیت های سفر را برداشته اند؟

به گزارش فقط سفر حدود ۳۰ کشور اروپایی تابحال محدودیت های کرونا را برای سفر برداشته اند. با این وجود برخی کشورها، همچون فرانسه و اسپانیا به این محدودیت ها همچنان متعهد مانده اند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن از ۱۳ اکتبر سال ۲۰۲۰ (۲۲مهرماه ۱۳۹۹) همزمان با همه گیری کرونا نگاهی هماهنگ را برای محدودیت تردد مسافران بین المللی تصویب کردند که بعضی از این کشورها با بهبود وضعیت این اپیدمی، از نیمه دوم خردادماه ۱۴۰۱ برابر با ژوئن ۲۰۲۲ به تدریج این محدودیت ها را کاهش دادند و یا به صورت کامل حذف کردند.
هم اکنون ۳۰ کشور در اروپا هیچ محدودیتی در ارتباط با کووید-۱۹ برای مسافران بین المللی و تردد مرزی ندارند: آلبانی، اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، کوزوو، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، مولداوی، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، نروژ، لهستان، رومانی، صربستان، اسلوونی، سوئد، سوئیس و بریتانیا (انگلیس).
حذف این محدودیت ها به آن معنا است که صرف نظر از سوابق واکسیناسیون، مسافران دیگر نیاز ندارند مدرکی درباره وضعیت سلامت خود درباره کووید-۱۹، همچون تست PCR نشان دهند. برای ورود به این کشورها همینطور مدرک واکسن خواسته نمی گردد، اما این احتمال همچنان وجود دارد این مدرک هنگام پرواز از جانب شرکتهای هواپیمایی مطالبه شود یا در بعضی مراکز تفریحی، اقامتی، رستوران ها و یا بیشتر در مراکز درمانی و بهداشتی و یا وسایل نقلیه عمومی درون شهری درخواست شود.
محدودیت های کرونا باآنکه در حال حذف در خیلی از کشورهای اروپایی است، اما همچنان در بخش های دیگری از این قاره، جدی و گاه سختگیرانه اجرا می شود، از جمله:
استونی: افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا به این کشور وارد می شوند باید مدرکی در خصوص وضعیت واکسیناسیون، گواهی بهبودی یا نتیجه منفی آزمایش PCR را نشان دهند و یا در صورت همراه نداشتن این مدارک باید به مدت هفت روز ایزوله و یا قرنطینه شوند.
فنلاند: فقط افراد کاملاً واکسینه شده می توانند از فنلاند دیدن کنند. این مسافران باید علاوه بر دو دُز واکسن کووید مورد تایید این کشور، واکسن تقویت کننده یا دز بوستر را ۲۷۰ روز بعد از واکسن دوم تزریق کرده باشند. مسافران واکسینه نشده مجاز به سفرهای غیرضروری به فنلاند نیستند. احتمال دارد این مقررات در انتها ماه زوئن حذف شود.
فرانسه: این کشور باآنکه خیلی از محدودیت های سفر خویش را کاهش داده است و در حال حاضر برای ورود به خیلی از اماکن احتیاج به عرضه مدارک در ارتباط با سلامتی کووید- ۱۹ نیست، اما همچنان درباره ورود و سفر افراد واکسینه شده و نشده و همینطور کشور مبدأ سفر آنها، محدودیت هایی دارد. الان افرادی می توانند به فرانسه سفر کنند که یکی از واکسن های مورد تایید این کشور همچون فایزر/مدرنا/جانسون/آسترازنکا را کامل تزریق کرده باشند. این کشور اخیرا مسافرانی که دو دز واکسن سینوفارم را تزریق کرده اند و دز سوم را آسترازنکا و یا یکی از واواکسن های مورد تایید این کشور را تزریق کرده باشند، اجازه ورود خواهند داشت. مسافران واکسینه شده دیگر نیازی به عرضه تست PCR ندارند. علاوه بر این استفاده از ماسک در بیمارستان ها و مراکز بهداشت همچنان الزامی است، اما محدودیتی برای دیگر مراکز همچون کافه و رستوران و مراکز خرید وجود ندارد.
مالت: این کشور اخیرا شرایط قرنطینه هنگام ورود را ملغا کرده است اما هر شخصی که وارد مالت می شود باید گواهی واکسیناسیون، سند بهبودی از بیماری کووید و یا نتیجه منفی آزمایش PCR را همراه داشته باشد.
هلند: هنوز ممنوعیت ورود برای همه مسافرانی که از خارج از اتحادیه اروپا به هلند می آیند وجود دارد، به جز افرادی که مدرکی در اثبات واکسیناسیون کووید و یا گواهی بهبودی از این بیماری را نشان دهند.
پرتغال: هرکسی که به سرزمین اصلی پرتغال سفر می کند نیاز دارد مدرک واکسیناسیون، گواهی سلامت کووید یا نتیجه منفی آزمایش PCR را نشان دهد. با این وجود، دو منطقه توریستی مادیرا (Madeira) و آزور ( Azores) تمام محدودیت های خویش را بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون برای گردشگران و مسافران برداشته اند.
اسلواکی: مقامات این کشور به بازدیدکنندگانی که گواهی بهبودی کووید یا واکسیناسیون و یا نتیجه منفی آزمایش PCR را نشان دهند، اجازه ورود داده اند.
اسپانیا: این کشور اخیرا محدودیت های کرونا را برای مسافران داخل اتحادیه اروپا برداشته است. با این وجود، مسافرانی که از خارج این منطقه به اسپانیا می آیند باید مدرکی در خصوص واکسیناسیون، بهبودی از کووید و یا نتیجه منفی آزمایش PCR را نشان دهند، اعتبار تست PCR و آنتی ژن به ترتیب ۷۲ و ۴۸ ساعت است. کسانی که با هواپیما یا کشتی به اسپانیا سفر می کنند باید پیش از سفر، یک فرم بهداشتی پر کنند، مگر این که گواهی کووید اتحادیه اروپا یا گواهی معادل آن که توسط اتحادیه به رسمیت شناخته شده است را همراه داشته باشند. در اسپانیا استفاده از ماسک در وسایل نقله عمومی همچنان الزامی است.
این مقررات با عنایت به وضعیت ناپایدار ویروس کرونا، ثابت و قطعی نیست و احتمال بازبینی در آن وجود دارد. از طرفی اتحادیه اروپا برخی کشورها را با عنایت به سطح درگیری کرونا و واکسیناسیون در لیست قرمز قرار داده که محدودیت های کرونا برای آنها همچنان برقرار است، هرچند اخیرا اعلام نموده این محدویت ها را تدریجی برای این کشورها، همچون بحرین، شیلی، روآندا و اروگوئه هم حذف خواهد نمود.1401/03/31
19:00:10
5.0 / 5
60
تگهای خبر: آزمایش , بیمار , بیماری , تفریح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری