شهردار مشهد پیشنهاد كرد

تشکیل کمیته ای ویژه برای رفع گره طرح تفصیلی توس

تشکیل کمیته ای ویژه برای رفع گره طرح تفصیلی توس

فقط سفر: خراسان رضوی شهردار مشهد: متاسفانه درصد قابل توجهی از طرح تفصیلی توس خارج از وظایف شهرداری قرار دارد، پیشنهاد می کنم هرچه سریع تر کمیته ویژه پیرامون این مورد تشکیل گردد تا گره این منطقه باز شود.سید عبدالله ارجائی در گفت و گو با ایسنا درباب اقدامات شهرداری مشهد در به نتیجه رسیدن ثبت جهانی توس اظهار نمود: با تعدادی از مدیران استان توافقی کردیم تا ظرف زمانی معین برمبنای طرح راهبردی که ابلاغ گردیده، طرح تفصیلی توس تهیه و ابلاغ شود.

وی اضافه کرد: تا آن زمان که طرح تفصیلی ابلاغ نشود تکلیف مردم در این محدوده مشخص نخواهد شد. ضمن احترام به مسائل میراث فرهنگی معتقدیم که مردم این محدوده باید بتوانند از حقوق کافی برای اداره امور زندگی خود برخوردار باشند. مشکلی که سالیان سال درگیر آن هستند.

شهردار مشهد اظهار داشت: شهرداری به دنبال این است تا در کنار حفظ بافت تاریخی این منطقه به نیازهای روز مردم نیز پاسخ دهد. بعد از ابلاغ طرح تفصیلی گره منطقه توس باز می شود و همانند سایر نقاط شهر به نیازهای روزمره مردم پاسخ داده خواهد شد.

ارجائی اشاره کرد: امیدواریم به سرعت با همکاری سایر دستگاه های اجرائی به نتیجه واحدی برسیم، اما متاسفانه درصد زیادی از کار خارج از وظایف شهرداری است. شاید در مجموع ۲۰ درصد از این پروژه به شهرداری مربوط باشد.

وی افزود: اما وزارتخانه هایی همچون وزارت میراث فرهنگی، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه قضایی در این پروژه نقش پررنگ تری دارند. پیشنهاد ما تشکیل یک کمیته مشترک بوده تا هرچه سریع‎تر به نفع مردم این گره چندین ساله را باز نماییم.
1401/02/27
11:30:14
5.0 / 5
322
تگهای خبر: ثبت , دستگاه , شهر , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دوستان فقط سفر
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری