نامه کارگران چغازنبیل و شوش به ضرغامی

نامه کارگران چغازنبیل و شوش به ضرغامی

به گزارش فقط سفر کارگران دو پایگاه جهانی چغازنبیل و شوش در نامه ای به عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به وضعیت پرداخت حقوق ها و تاخیرهای طولانی مدت و مکرر و بلاتکلیفی در قرارداد کارِ نیروها معترض شدند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، در متن این نامه که در مناسبت روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ماه) برای ضرغامی فرستاده شده، آمده است: «با گذشت بیشتر از صد سال از روز کارگر و اهمیت رسیدگی به وضعیت آنها، کارگران شاغل در امور پایگاه ها انتظار توجه و رسیدگی بیشتری دارند. امام راحل (ره) هر روز را روز کارگر دانسته و ریاست جمهوری در بازدید از میراث جهانی تخت جمشید دستور پرداخت مطالبات و بررسی مبحث را داشته اند. چندی قبل هم ایشان به تمام دستگاه ها و پیمارنکاری ها دستور عدم تعلل در پرداخت را دادند.
حفاظت و معرفی صحیح آثار تاریخی از ارکان اساسی توسعه پایدار گردشگری کشور است و مهم ترین عامل حفاظت و نگهداری این آثار، کادر آموزش دیده و دلسوز این مجموعه ها است، اما بی پرده عرض نماییم گویا وضعیت مان هیچ اهمیتی برای مدیران ستادی نداشته و سال هاست حمایت ها در حد شعار باقی مانده است.
اصلا آیا تا کنون از شرایط سخت معیشتی پرسنل و نابرابری مدیریت مالی پایگاه های ملی و جهانی مطالبی به سمع شما رسیده است؟ آیا از وضعیت تورم و وضعیت اقتصادی جامعه اطلاعی دارید؟
در بازدیدهایتان بارها به اقدامات اساسی اشاره کرده اید و در ابتدا گمان بردیم شاید برای تغییر و بهبود امور آمده باشید، اما بد نیست بدانید برنامه بلندمدت و اساسی دارای الزاماتی است و به قول گفتنی مجموعه ای که نتواند در نخستین گام به نیروهای خود رسیدگی کند مطمئنا در انجام اقدامات بزرگ با چشم انداز بلندمدت هم توفیقی نخواهد داشت. اصلا بلاتکلیفی وضعیت پرسنل و تاخیرهای دائمی پرداخت حقوق خود یکی از علائم ضعف در مدیریتِ آثار تاریخی است.
پرداخت بی نظم و میزان اندک دستمزد در کنار نابرابری و تبعیض در تبدیل وضعیت استخدامی با دیگر نیروهای ادارات تابعه، بار خستگی مان را دوچندان کرده و در ادامه از حضور محترمتان درخواست رسیدگی به وضعیت استخدامی مان را داشته و امضاکنندگان این نامه درخواست دارند مدیران ستادی و استانی که در ایجاد وضعیت کنونی نقش مستقیم داشته و در بهبود اوضاع اهمال کرده اند شناسایی و پرداخت دستمزدشان با پرسنل این مجموعه ها همزمان شود تا شاید به درکی بهتر از وضعیت نیروهای این مجموعه ها رسیده و تلاش شان را برای حل مشکلات، مضاعف کنند.»
پایگاه میراث جهانی شوش، استان خوزستان

1401/02/25
10:07:30
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری