مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان:

200 میلیارد برای تملک عرصه های اطراف قلعه فلک الافلاک هزینه شده است

200 میلیارد برای تملک عرصه های اطراف قلعه فلک الافلاک هزینه شده است

به گزارش فقط سفر لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اظهار داشت: 200 میلیارد تومان اعتبار برای تملک عرصه های اطراف قلعه فلک الافلاک در استان هزینه شده است.


سید امین قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه پنجمین جشنواره ملی فرهنگ اقوام در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت جهانی شدن قلعه فلک الافلاک، اظهار نمود: در ۲۰ سال قبل مدیران میراث فرهنگی لرستان کوشش های زیادی برای ثبت جهانی مجموعه تاریخی و فرهنگی قلعه فلک الافلاک کردند.
وی با اعلان اینکه ۱۳ سال است که این مجموعه در لیست موقت ثبت جهانی قرار گرفته است، اظهار داشت: بسته ای که پیشنهاد شده این است که در قالب یک بسته دره خرم آباد، پلهای تاریخی (شاپوری، گپ تا پل شکسته) به ثبت جهانی برسند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان کرد: ثبت جهانی شدن این مجموعه تاریخی و فرهنگی مستلزم ساماندهی عرصه قلعه است و باید این عرصه در اختیار این مجموعه قرار گیرد.
قاسمی عنوان کرد: موفق شدیم سند مجموعه سپاه را به نام وزارت میراث به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی بگیریم و پادگان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در منطقه کمالونددر حال ساخت و ساز است و بازدیدهایی انجام دادیم و پیشرفت های خوبی دارد.
وی ادامه داد: ظرف یک سال آینده سپاه نقل مکان خواهدنمود و مجموعه را در اختیار میراث فرهنگی قرار خواهند داد تا بازسازی و به مجموعه قلعه الحاق خواهد شد تا موضوع جهانی شدن قلعه فلک الافلاک بوسیله وزارت میراث و سازمان یونسکو به انجام برسانیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان کرد: ساختمان باشگاه افسران، اتکا، استخر و محوطه سازی و ساماندهی آب های سطحی انجام شده است.
قاسمی با اشاره به این که در چندسال اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تملک عرصه های اطراف قلعه در استان هزینه شده است، اظهار داشت: در مسافرت اخیر ریاست جمهوری به لرستان، ۵۰ میلیارد تومان برای تملک و ساماندهی قلعه و اراضی عرصه آن اختصاص یافته است.
منبع:

1401/02/23
23:28:42
5.0 / 5
72
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری