رفع مشکلات آتش نشانان تهران روی میز شورای شهر

رفع مشکلات آتش نشانان تهران روی میز شورای شهر

به گزارش فقط سفر کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با محوریت کمیته ایمنی و مدیریت بحران با دعوت از مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نمایندگان آتش نشانان، مدیرکل های منابع انسانی، بودجه و رفاه شهرداری تهران، کوشش برای رفع دغدغه آتش نشانان و مشکلات معیشتی این افراد را شروع کرد.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، مهدی بابایی در جریان اولین جلسه بحث و بررسی در مورد مسائل و مشکلات حقوق و مزایای رفاهی کارکنان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، اظهار داشت: با توجه به دغدغه هایی که در مورد مشکلات معیشتی، حقوق و مزایای کارکنان آتش نشانی وجود دارد، این جلسه برگزار شد.
رئیس کمیته ایمنی و بحران شورای اسلامی شهر تهران بیان نمود: به رغم این که انتظار داشتیم شاهد بارقه هایی از امید در مورد رفع مشکلات این حوزه باشیم اما هنوز اخبار ویژه ای از بررسی مشکلات آتش نشانان از شهرداری، دریافت نکرده ایم.
بابایی با اشاره به اینکه این جلسات به منظور بررسی و رفع مسائل و مشکلات نیروی انسانی این سازمان و دریافت حقیقت مشکلات آتش نشانان برگزار شده است، اظهار داشت: برای بهبود وضعیت معیشت آتش نشانان، تلاش خواهیم کرد.
او افزود: با بررسی بودجه این سازمان تلاش خواهیم کرد در لایحه بودجه سال آتی شهرداری تهران، برای ارتقای منابع انسانی سازمان آتش نشانی تلاش نماییم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه یک سازمان نیروی انسانی است، اظهار داشت: اگر این سرمایه مغفول واقع شود، سازمان به نقطه مطلوب نمی رسد.
بابایی با اشاره به اینکه نمی توانیم صرفاً با ارتقای تجهیزات بر مشکلات حوزه آتش نشانی فائق آییم، اظهار داشت: مبحث آتش نشانی و بخش ایثارگران این سازمان متفاوت می باشد و باید دغدغه ویژه داشته باشیم.
او ضمن اشاره به جان فشانی های آتش نشانان شهر تهران اظهار داشت: در هیچ کجای دنیا آتش نشان برای حفظ جان کودکی، ماسک خویش را به او اهدا نمی کنند. ایثار و از خود گذشتگی که در این سازمان و این حوزه از شهرداری است، در حوزه های دیگر نیست و مثال زدنی است.
نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تصریح کرد که روحیه ایثار، خدمت جهادی و فداکاری را باید در یک سازمان تقویت کرد تا سازمان مربوطه به نقطه مطلوب در خدمت رسانی برسد.
بابایی با تکیه بر این که جلسات بررسی مشکلات آتش نشانان باید نتیجه محور باشد، اضافه کرد: انتظار از شهرداری تهران است که در این مورد ورود کند و در بودجه سال آتی شهرداری تهران نسبت به رفع مشکلات آتش نشانان اقدام نماید.
به قول او؛ در رایزنی با مدیران شهرداری، موضوعات تأمین مسکن آتش نشانان، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه غذا و... مطرح و در جهت ترمیم حقوق اقدام خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر این که برای مسکن آتش نشانان باید تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود، بیان نمود: با عنایت به اصول پدافند غیر عامل، نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی باید در داخل شهرها ساکن باشند.
بابایی همینطور از مدیران سازمان آتش نشانی خواست تا پیشنهادات خود برای رفع مشکلات را به کمیته ایمنی و بحران اعلام کنند.
مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران هم در این نشست با اشاره به اینکه که حقوق و دستمزد آتش نشانان از برخی حوزه های دیگر شهرداری پایین تر است، اظهار داشت: مبحث رفاه همکاران آتش نشان باید تقویت شود.
پیرهادی پیگیری امور رفاهی پرسنل آتش نشانی را ضروری دانست و افزود: در کمیسیون و کمیته ایمنی در این خصوص تلاش خواهیم کرد.
او ضمن اشاره به برخی اقدامات در مورد ترمیم حقوق کارکنان این سازمان، اظهار داشت: اگر پست سازمانی آتش نشانان ارتقاء پیدا کند در افزایش حقوق آنان موثر خواهد بود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اصلاح طبقه بندی مشاغل برای بهبود وضعیت معیشت آتش نشانان ضروری می باشد، اظهار داشت: سرانه اضافه کار آتش نشانان هم باید افزایش یابد.
پیرهادی درباره مسکن کارکنان هم عنوان نمود که باید تمهیداتی اندیشیده شود تا کارکنان این سازمان که فاقد مسکن هستند، بر مبنای اولویت سابقه کار دارای مسکن شوند.
به قول او؛ اصلاح طبقه بندی مشاغل، تغییر ساختار سازمان آتش نشانی و افزایش اضافه کاری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
بر طبق این گزارش، در این نشست مقرر شد که سازمان آتش نشانی ظرف مدت یک هفته پیشنهادات خویش را برای ترمیم حقوق کارکنان آتش نشانی به کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران عرضه کند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، در این نشست مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی، ۲ پیشنهاد پیگیری تصویب طرح عرضه شده به مجلس شورای اسلامی در مورد همسان سازی و تأمین اعتبار جهت تغییر صندوق بازنشستگی افراد متقاضی را عرضه کرد.
منبع:

1400/10/25
22:11:27
5.0 / 5
278
تگهای خبر: خدمات , شهر , شورای شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری