آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی

آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی

فقط سفر: با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (22 دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۲۲ دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته که ناشی از پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و سبب افزایش کیفیت هوا می شود. کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا بامداد روز پنجشنبه (۲۳ دی ماه) و شروع تردد خودرو ها، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز تاحدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد.

با افزایش ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا شامگاه پنجشنبه و وزش باد مؤثر در بیشتر ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۴ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

1400/10/22
12:37:00
5.0 / 5
310
تگهای خبر: پایتخت , شهر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری