وزیر كشور عنوان كرد

نیاز تهران به افزایش ۲ برابری پایگاه های مدیریت بحران

نیاز تهران به افزایش ۲ برابری پایگاه های مدیریت بحران

به گزارش فقط سفر وزیر کشور اظهار داشت: تهران هم اکنون ۱۰۰ پایگاه مدیریت بحران دارد و باید ۱.۵ تا دو برابر تعداد این پایگاه ها افزایش پیدا کند.


به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در بازدید از سوله مدیریت بحران شهرداری منطقه ۶ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مباحثی که در سطح شهر تهران باید مورد توجه قرار گیرد، آمادگی برای شرایط اضطرار است که باید مداوم رصد شود و آمادگی های لازم وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: با عنایت به شرایط تهران و قرارگیری روی چند گسل، امروز از بخشی از این آمادگی ها و تجهیزات بازدید کردیم تا اگر برنامه ای برای توسعه وجود دارد، کمک های لازم را داشته باشیم.
وزیر کشور افزود: ساماندهی افراد به شکل داوطلبی انجام شده و ستاد فرماندهی لازم در این عرصه بوجود آمده است و باید به صورت مداوم برای حفظ آمادگی رصد صورت گیرد.
وحیدی تصریح کرد: تعداد پایگاه های مدیریت بحران هم اکنون حدود ۱۰۰ پایگاه است اما باید یک و نیم تا دو برابر افزایش پیدا کند، البته در سناریوهای مختلف نیازها متفاوت می باشد و امکان دارد با عنایت به هر سناریو یک و نیم تا دو برابر افزایش در پایگاه ها داشته باشیم.
وی ادامه داد: باید اصل کمبودها را در شرایط اضطراری پیشبینی نماییم و به شکل محله محور تجهیزات را فراهم و پایگاه ها را تجهیز نماییم.
وزیر کشور اظهار داشت: مبحث تاب آوری مهم می باشد که در جهت تحقق آن تجهیزات بیشتری نیاز داریم که باید فراهم نماییم.
اسماعیل نجار هم در حاشیه این بازدید اظهار داشت: گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت بحران به وزیر کشور داده بودیم. بر همین مبنا تمایل داشتند از اقدامات انجام شده بازدیدی داشته باشند، این اقدامات برای مردم شناخته شده است؛ اما با عنایت به احتمال بروز حادثه در تهران که وقوع آن محتمل است آمادگی ها روز به روز افزوده می شود و نیاز بود که وزیر کشور از اوضاع اطلاع داشته و از نزدیک از تجهیزات و اقدامات بازدید کند تا برای ارتقا کمک ها برای تهران تمهیدات لازم صورت گیرد.
منبع:

1400/09/04
11:05:54
5.0 / 5
13
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری