ضرغامی:

نگاه به حوزه گردشگری، سنتی است

نگاه به حوزه گردشگری، سنتی است

فقط سفر: مرکزی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر توسعه و تقویت زیرساخت های گردشگری در کشور تاکید نمود.


عزت الله ضرغامی یازدهم آذرماه در دیدار با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، با اشاره به مسئولیت های متنوع و موثر آیت الله دری نجف آبادی در دوران انقلاب، اظهار داشت: اگر امروز متاسفانه هزینه هایی می دهیم به سبب کیمیا شدن افرادی به مانند آیت الله دری نجف آبادی است.
وی با اعلان اینکه امروز متاسفانه شخصیت های بزرگ مانند امام راحل به خوبی معرفی نشده اند، اظهار داشت: اساسا باید شخصیت های برجسته و با اصالت انقلاب به خوبی به مردم معرفی شود.
ضرغامی با اشاره به سفر به ۱۱۰ شهر در کشور، اظهار داشت: به شخصه اعتقاد دارم زمانی که هنوز همه شهرهای کشور را نرفته ام، به خارج از کشور نمی روم. البته سفر به استان مرکزی قدری با تاخیر همراه شد، اما روز گذشته حدود ۴ شهر استان را بازدید کردم که ویژه ترین نقطه آن شهر تاریخی نراق بود که مجموعه ای بهادار به حساب می آید. در این بازدیدها تصمیمات متنوع بسیاری برای استان گرفته شد.
وی با اعلان اینکه مسلما باید باردیگر به این استان سفر کنم، اظهار داشت: نظام مسائل وزارتخانه استخراج شده است، میراث فرهنگی و گردشگری بسیار اهمیت دارد، در ایران جاذبه های گردشگری می تواند منبع درآمد پایدار نظام باشد، اما مسائل بسیاری در این عرصه وجود دارد و بدنبال پیگیری این مسائل هستیم.
ضرغامی اشاره کرد: باید دستگاه های مختلف را با وزارت میراث فرهنگی همراه نماییم. گردشگری محدود به یک بخش نیست و در طول یک سال اخیر با ۱۱ دستگاه تفاهم نامه امضا شده است. باید زیرساخت ها تقویت شود و به این مفهوم برسیم که گردشگری امری مهم در کشور است. در طول سال ها به کشور توجه و در زمینه گردشگری سرمایه گذاری نشده است، ای کاش در زمان حضورم در صداوسیما بر مسئله گردشگری متمرکز می شدیم.
وی بیان کرد: هنوز نگاه سنتی به حوزه گردشگری وجود دارد و در کوشش برای تغییر این نگاه هستیم. وزیر میراث فرهنگی با اعلان اینکه مسئله صنایع دستی مصداق اقتصاد مقاومتی است و درصدد توسعه زمینه های فروش محصولات و معرفی کالاها و صادرات هستیم، اظهار داشت: در بحث برندسازی مشکلاتی وجود دارد. برنامه ها درحال پیگیری است، اما اعتبارات وزارتخانه تقریباً صفر است. کل بودجه گردشگری ایران ۵۰ میلیارد تومان است در صورتیکه قطر برای جام جهانی فوتبال ۲۰۰ میلیارد دلار هزینه کرد تا کشور خودرا ارائه کند، اما بودجه گردشگری در ایران ارقام کمی است و امسال نیز محدودیت های دیگری وجود دارد.
وی با اعلان اینکه عملکرد یک ساله وزارتخانه به مجلس ارائه شده و اعلام رضایت شده است و متناسب با توانمندی ها درحال تلاش هستیم، اضافه کرد: استان مرکزی ظرفیت های بسیاری دارد، پتانسیل ها مورد ارزیابی قرار گرفته است و امید است که تحولی در زمینه های ماموریتی وزارتخانه در استان رقم بزنیم.
منبع:

1401/09/11
13:31:48
5.0 / 5
256
تگهای خبر: برند , دستگاه , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری