ثبت ملی 16 اثر تاریخی همدان

ثبت ملی 16 اثر تاریخی همدان

همدان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از ثبت ۱۶ اثر تاریخی همدان در لیست ملی اطلاع داد.


سیده مریم مختاری موسوی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در جهت حفاظت و صیانت از آثار تاریخی، آثار واجد ارزش در سطح استان ها شناسایی و در لیست آثار ملی یا لیست های زیربط آنها ثبت می شوند.
وی ضمن اشاره به این که در بین آثار تاریخی همدان که چند روز گذشته به ثبت ملی رسید سه اثر تخریب شده هم وجود دارد، خاطرنشان کرد: مدرسه ظفر، خانه شیری و خانه خانجانی سه اثری هستند که هنگام تخریب پرونده ثبت آنها در دست بررسی بود.
مختاری موسوی افزود: به علت این که پرونده ثبت بناهای نامبرده در حین تخریب درحال پیگیری بوده و به دستگاههای زیربط هم اطلاع رسانی شده بود ازاین رو آثاری که در محدوده بافت تاریخی همدان هستند باید عین به عین ساخته شده و دیگر آثار باید مورد بازسازی قرار گیرند و کاربری تاریخی برای آنها تعریف شود.
به گزارش فقط سفر به نقل از ایسنا، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور در ۱۶ نامه جداگانه به استاندار همدان مراتب ثبت ۱۶ اثر را در لیست آثار واجد ارزش فرهنگی، تاریخی ابلاغ کرده است. گفتنی است در این فهرست نام سه اثر مدرسه ظفر، خانه شیری و خانه خانجانی هم به چشم می خورد که متاسفانه طی روزهای گذشته تخریب شده اند.
منبع:

1400/09/10
23:07:29
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فقط سفر

onlytravel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فقط سفر محفوظ است

فقط سفر

سفر و گردشگری